Domů Finance

Finance

Při plánování rodičovství je nutné myslet i na finance. Péče o dítě je jedním z největších finančních závazků. Proto je dobré naučit se dobře plánovat a hospodařit s penězi. Přinášíme vám několik tipů a rad, jak vyjít s penězi, jak si sestavit rodinný rozpočet či jak výhodně spořit a vytvářet si rezervy. Přečtěte si, jaké jsou nejčastější výdaje za dítě, se kterými budete muset počítat.

Také se v této sekci zaměřujeme na příspěvky a dávky, které nabízí stát. Zjistěte, na co máte nárok a jak postupovat při vyřizování žádostí. S tím souvisí i mateřská a otcovská dovolená. Kdy se na ni nastupuje, jak si o ni správně zažádat a jak je to se zaměstnáním, to vše se dozvíte v našich článcích.

Zaměřujeme se také na oblast finance a práva. Podívejte se do kategorie výživné a alimenty. Praktické rady ocení zejména samoživitelé a samoživitelky. Informace ohledně toho, co je výživné a co zahrnuje, jak se stanovuje jeho výše nebo jak je to s výživným ve střídavé péči. Také se dozvíte, jak postupovat v případě, kdy jeden z rodičů neplatí alimenty.

Zdroj: Shutterstock

Mateřská dovolená není pro všechny. Kdo dosáhne na příspěvek od státu?

Mateřská dovolená je čas před a po termínu porodu, který by měl být věnován hlavně péči o miminko. S jejím čerpáním souvisí i čerpání tzv....

Poslední přidané články